PALAZZO DOROTTYA KONUTLARI | Avci Architects

Budapest / Hungary / 2010

0
0 Love 469 Visits Published

Palazzo Dorottya yakın zamana kadar, üst katlarında konutlar, alt katlarda ofisleri olan bir banka binası olarak kullanılıyordu. Avlusunda tasarlanan yeni modern bir bina ile, korumayı teşvik eden 18.yy’dan kalma dış cephe gözden geçirilerek, eski ününe yakışır görüntüsüne kavuştu. Bu sayede, binanın dışı orijinal şekliyle geçmişin kalitesini yansıtırken, avluya çağdaş bir yorum getirildi.


85 adet konut için geniş bir yelpazede seçenekler sunan daire kategorileri ile, müşterilere hem stil hem biçim açısından oldukça fazla seçim şansı tanındı. Daireler, tek yaşayan profesyoneller ya da öğrenciler için stüdyolardan, kalabalık aileler için çok katlı büyük dairelere kadar, çeşitli alıcı kategorilerine cevap verecek şekilde tasarlandı.

0 users love this project
Comments
  comment
  user
  Enlarge image

  Palazzo Dorottya yakın zamana kadar, üst katlarında konutlar, alt katlarda ofisleri olan bir banka binası olarak kullanılıyordu. Avlusunda tasarlanan yeni modern bir bina ile, korumayı teşvik eden 18.yy’dan kalma dış cephe gözden geçirilerek, eski ününe yakışır görüntüsüne kavuştu. Bu sayede, binanın dışı orijinal şekliyle geçmişin kalitesini yansıtırken, avluya çağdaş bir yorum getirildi. 85 adet konut için geniş bir...

  Project details
  • Year 2010
  • Status Completed works
  • Type Apartments / Multi-family residence / Social Housing
  Archilovers On Instagram